Українському меду прогнозують повне скасування мит в ЄС
../innovaeditor/assets/dh_4.jpg
Через холодну весну і дощового початку літа бджоли недобрали меду з акації і липи на 40-50%. Про це в розповів співзасновник/засновник Медової біржі Гаррі Ремферт. За його словами, спостерігався негативний фактор укорочених термінів цвітіння соняшнику: замість 3-4 тижнів він тривав 5-7 днів (сорти відселекціонованих таким чином, щоб дозрівання насіння проходило в стислі терміни). «Але рясні опади влітку (виділяється більше нектару), тривалий теплий сезон, який дозволить і в вересні отримати додатковий збір меду, очікувано нівелює негативну картину збору», — говорить експерт. Також він звертає увагу на зростання споживання меду.
 
Однією з причин цього є пандемія COVID-19, яка спонукала споживачів уважно ставитися до свого здоровʼя і міняти харчові звички на корисні. «Тим більше найбільший гравець на ринку Євросоюзу — Китай — зараз"затиснутий", що веде до природного росту цін», — додає він. Якщо прогноз по зборах себе виправдає, то ціна на мед знизиться через насичення ринку. «Однак елітні сорти, думаємо, будуть тримати ціну, тому що попит на них завжди високий, а пропозиція на ринку України — обмежена», — зазначає засновник Медової біржі.
 
У виробництві фасованого меду експерт відзначає значне зростання попиту. Тим більше, виробництво і фасування в Україні значно дешевше. Тому обсяг виробництва меду, продуктів бджільництва буде рости однозначно, пояснює він.
 
На питання щодо можливого перегляду квот на експорт українського меду в країни ЄС, Гаррі Ремферт відповідає, що це цілком реально. "А з урахуванням положення китайської продукції на ринку Євросоюзу це цілком реально найближчим часом. Якщо зробити прогноз далі, то квоти будуть нарощуватися аж до повного звільнення від митних зборів меду з України", — поділився засновник Медової біржі.