Найбільш доступним фруктом в Україні за вартістю став банан
../innovaeditor/assets/bananen-bananas-by-nata-vkusidey-fotolia.jpg
Середня роздрібна ціна на банан у Києві станом на 30 червня – 1 липня 2020 року становила 27,2 грн/кг. Попередні результати аудиту плодоовочевих відділів супермаркетів України, проведені в кінці червня — початку липня командою EastFruit, що включають моніторинг рівнів роздрібних цін, показали, що найдешевшим фруктом з доступних на ринку виявився банан.
 
"Середня роздрібна ціна на банан у Києві станом на 30 червня — 1 липня 2020 року становила 27,2 грн/кг. Таким чином, банан був самим доступним за ціною серед фруктів та ягід — навіть трохи дешевшим, ніж кавун і значно дешевшим, ніж яблуко.
 
Ми спостерігаємо таку ситуацію вперше за останні роки, і головною причиною є холодна весна, яка призвела до втрат урожаю ягід і фруктів, а також зниження врожаю яблука в Україні та Європі в цілому в минулому році", — говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
 
"Для порівняння — в 2019 році середня роздрібна ціна на банан в той же час року в Києві становила 27,5 грн/кг, в той час як яблуко в середньому продавалося по 19,4 грн/кг, а кавун — з 17,5 грн/кг. Таким чином, за рік середня роздрібна ціна на банан знизилася на 30 коп/кг або на 1%, в той час як середня ціна на яблуко зросла на 30,4 грн, або у 2,6 рази, а ціна на кавун — на 9,7 грн/кг або на 55%",- зазначає Андрій Ярмак.
 
Також слід підкреслити зростання цін практично на всі основні позиції фруктової корзини в Україні. Персик станом на початок липня 2020 року коштував у середньому на 37% дорожче, ніж роком раніше, малина — на 87% дорожче, а лохина — на 16% дорожче.