Дослідження: коронавірусна криза змінює логістику напоїв
../innovaeditor/assets/2543410-logist.jpg
Консалтингова компанія Miebach Consulting опублікувала результати свого дослідження, що стосувалося логістики напої. Експертів цікавив стан справ у виробників, оптових та роздрібних продавців цього виду товарів.
 
У компанії зауважили, що сьогодні, аби залишатися конкурентоспроможним, необхідно розуміти нові тенденції на ринку. Зокрема, у секторі логістики напоїв спостерігається зараз три основні тренди. Учасники ланцюгів постачання напоїв стикаються з новими вимогами, які постійно змінюються, а також вони вимушені робити більші інвестиції в автоматизацію та цифровізацію.
 
Як зауважив Клаус-Петер Юнг, партнер Miebach Consulting GmbH, за останні півтора роки «корони» усі учасники ринку зіткнулися з обмеженнями у галузі громадського харчування. Це автоматично змінило роботу у каналах збуту, примусило терміново переорієнтовуватися на інші можливості роздрібного продажу. Дослідивши поточний стан справ на ринку, представники Miebach Consulting відзначили, що у багатьох випадках зберігання готової продукції великі виробники забезпечують самі, але на транспорті суттєво зросла частка аутсорсингу.
 
Більша частина виробничих складів й надалі знаходиться поблизу ліній розливу напоїв, що дозволяє самому виробникові скорочувати видатки, але це не завжди зручно для тих учасників ланцюга постачання, які починають працювати після виробника. У оптових продавців напоїв аутсорсинг складів також є рідкісним явищем, оскільки зберігання та комплектація є інтегрованим компонентом їхніх послуг. На транспорті ж частка тих, хто більшою мірою або на усі 100% передає свої перевезення на аутсорсинг зросла з 26% у 2017 році до 65% у 2021 році.
 
Також зростання аутсорсингу зафіксоване у сортуванні, хоча динаміка тут доволі скромна. Спостерігається очевидне підвищення ступеня автоматизації складських процесів та збільшення ролі цифрових технологій.
 
Принаймні половина респондентів відзначили, що мають у своєму розпорядження, щонайменше, один автоматизований багатоярусний склад. Також суттєво зростає використання різних ІТ-систем. Найбільше зростання спостерігається у сегментах планування та прогнозування попиту. Найвищий ступінь проникнення у систем управління складом. У той же час, поки що важко встановити, як логістика компаній впливає на основні корпоративні показники. У середовищі топ-менеджменту та інвесторів виробників напоїв рушійною силою бізнесу вважають бренд, асортимент та якість продукції. А високопродуктивна логістика розглядається більше як такий собі фактор гігієни, але зовсім не як драйвер розвитку. Утім, це не заважає робити позитивні зміни у цьому секторі. 
 
По материалам TradeMaster.ua