Виробництво свіжих молочних продуктів припинило зростання
../innovaeditor/assets/9080422-milk.jpg
Знижений попит буде відчуватися в продажах свіжих молокопродуктів ще пару тижнів. Але вже до другої половини вересня продажі виростуть. До цього активно готуються оператори ринку, проводячи переговори з торговельними мережами щодо цін на молочну продукцію, говориться в повідомленні «Інфагро».
 
«Помітне подорожчання продукції з незбираного молока можна очікувати лише через місяць, а ось собівартість виробництва збільшиться вже на наступному тижні через передбачуване подорожчання сировини», — прогнозують аналітики. В кінці липня в прайсах провідних гравців в основному фігурують такі цінові рівні: молоко 2,5%, плівка — 25,0-27,0 грн/л; кефір 2,5%, плівка — 29,0-31,0 грн/л; сметана 15%, плівка — 67-72 грн/кг; сир 9% — 113-125 грн/кг.
 
 
Уточнюється, що продажі свіжих молокопродуктів в червні були традиційно гірше травневих, але трохи краще, ніж у 2020 році. «Підводячи підсумки першого півріччя, змушені констатувати припинення тренда зростання виробництва свіжих молокопродуктів. Цифра залишилася на рівні січня-червня 2020 року — близько 503 тис. и.
 
При цьому кисломолочна продукція стабільна в показниках (222 тис. т), виробництво молока зменшилось на 2% (230 тис. т), а випуск сиру виріс на 6%. У складних умовах цього року не всі оператори навіть з категорії великих змогли зберегти стабільні позиції. З ТОП-10 чотири компанії помітно знизили показники, а відчутне зростання показали три компанії», — додають Аналітки.