Експорт українського морозива зріс у півтора рази
../innovaeditor/assets/7428211-icecream.jpg
Експорт українського морозива за чотири місяці 2021 року збільшився на 20% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та склав 2,3 тисячі тонн. За останні п’ять років експорт збільшився в півтора рази - з 4,46 тисяч тонн у 2016 році до 6,7 тисяч тонн у 2020-му.
 
Така інформація міститься в повідомленні Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. Сьогодні українське морозиво експортується у понад 50 країн світу. Найбільше реалізується продукту в Молдову, Китай, Ізраїль, Болгарію, Литву і Чехію.
 
Разом з тим, до країн Євросоюзу в поточному році експортовано 1077,4 тонн, або 46,8% від загального обсягу експорту. «Зростання експорту свідчить про високу якість української продукції, яка цінується як в Україні, так і за її межами.
 
Приємно, що майже половина українського експорту морозива доводиться на країни ЄС, з якими сьогодні інтенсифікується торгівля за багатьма торговими позиціями», - зазначила голова Держспоживслужби Владислава Магалецька. Обсяги імпорту морозива в Україні коливаються в межах 101-1031 тонн. Основними країнами-імпортерами виступають Франція, Молдова, Італія, Румунія, Польща, Словенія, Литва і Латвія.
 
По материалам TradeMaster.ua