Дешевий імпорт продовжує заважати українським виробникам сиру
../innovaeditor/assets/7329f7d293a12ccc.jpg
Але є одна серйозна перешкода — потік дешевих європейських сирів в Україну не вичерпується, відзначають аналітики «Інфагро».
 
«У конкуренції з імпортними сирами вітчизняним сироварам доводиться постійно працювати з великими знижками, відштовхуючись від базових цін у межах 145-165 грн/кг», — йдеться в повідомленні.
 
Наголошується, що зараз трохи легше стало працювати операторам, націленим на ринки, де знову дозволили торгівлю. З реалізацією в сегменті HoReCa поки проблема, але найближчим часом і цей канал, схоже, запрацює.
 
«Поставки основного імпортеру українського сиру, Казахстану, поки сильно залежать від карантину. Казахстан не готовий зараз купувати в колишніх обсягах ні сир, ні сирний продукт, знижуючи ціни попиту. У квітні ввезення сирів хоч і зменшилося, але все одно склало близько 2,5 тис. т (у тому числі твердих сирів 1,6 тис. т), що в 2,2 рази більше квітневого показника минулого року. У травні навряд чи можна очікувати, що імпорт сиру продовжить знижуватися», — прогнозують експерти.