Чому українське молоко дорожче за польське – коментар «Молочного альянса»
../innovaeditor/assets/8419626-milk_1.jpg
Ціни на українське молоко тримаються на високому рівні, а в останньому місяці виросли ще більше. Через це вітчизняна продукція зазнає великої конкуренції з боку імпортних молочних виробів.
 
Ситуацію на ринку прокоментував директор з питань виробництва й якості ГК «Молочний альянс» Сергій Косяченко. «У 2019 році Україна імпортувала рекордну кількість молочної продукції. Якщо перерахувати на «молоко» - то це майже 500 тисяч тон, або 15% усього ринку споживання в категорії «Молочна продукція, - зазначив Сергій Косяченко. - Імпортована продукція надходила і продовжує надходити переважно від найближчого західного сусіда - Польщі. Причин того, що польські молочні продукти на нашому ринку коштують дешевше декілька: По-перше, це ціна сировини.
 
Станом на січень 2020 року закупівельна ціна молока в Україні є найвищою в Європі.  це пояснюється, з одного боку, зменшенням виробництва і, як наслідок, дефіцитом продукції. З іншого - неринковими принципами формування закупівельних цін на молоко в Європі, зокрема, і в Польщі, оскільки до 30% собівартості молока компенсується за рахунок дотацій ЄС на підтримку фермерів. Також коштом Євросоюзу відшкодовується до 50% вартості придбаного обладнання у виробництві та переробці молока».
 
По-друге, в Польщі нижчий рівень ПДВ (7%) на молочні продукти, натомість в Україні він складає 20%. По-третє, великі обсяги молочної продукції з Польщі надходять контрабандним шляхом без сплати будь-яких податків та мит, хоча вони на сьогодні є і мінімальними. І четвертий фактор, який слід враховувати – це зміна курсу національної валюти у 2019 році, яка, на жаль, зробила імпорт більш привабливим».
 
По материалам TradeMaster.ua