Верховна Рада зобов’язала сплачувати роздрібний акциз на сигарети виробників та імпортерів
../innovaeditor/assets/sigareti_logo.jpg
Верховна Рада змінила механізм стягування 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет. Відповідний законопроєкт № 5719 про внесення змін до Бюджетного кодексу у повторному другому читанні підтримали 278 народних депутатів на засіданні парламенту.
 
Згідно з документом, парламент переніс обов’язок сплати акцизного податку із суб’єктів роздрібної торгівлі на виробників та імпортерів цієї продукції, а зобов’язав спрямовувати кошти, що стягуються, до бюджетів місцевого самоврядування.
 
Згідно з пояснювальною запискою до ухваленого законопроєкту, Держказначейство зараховуватиме акцизний податок з роздрібного продажу тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет до відповідних бюджетів місцевого самоврядування в автоматичному режимі.
 
Законопроєкт також зобов’язує Державну податкову службу щомісяця розраховувати розмір частки цього податку для відповідних бюджетів місцевого самоврядування на основі даних, зібраних реєстраторами розрахункових операцій.
 
Пропонується також розраховувати частку акцизу, що спрямовується до місцевих бюджетів, як співвідношення загальної вартості операцій з роздрібної торгівлі тютюновими виробами та рідинами для електронних сигарет на відповідній території за останній звітний місяць до загальної вартості таких операцій за аналогічний період за аналогічний період.