Вартість 100 найдорожчих брендів світу досягла $ 2,3 трлн
../innovaeditor/assets/9242398-brand.jpg
Консалтингова компанія Interbrand опублікувала щорічний топ-100 найдорожчих брендів світу Best Global Brands: до першої трійки традиційно увійшли Apple, Amazon і Microsoft, а новим у списку став тільки косметичний бренд Sephora - його вартість оцінюється в $ 4,6 млрд.
 
За рік найсильніше виросли технологічні бренди (+ 26%), а найшвидше зростання показала Tesla, збільшивши вартість на 184. Дев'ятий раз поспіль лідером списку стала марка Apple, чия вартість досягла $ 408,3 млрд (+ 26% за рік).
 
На другому місці - Amazon з вартістю $ 249,3 млрд (+ 24%), а на третьому - Microsoft, який оцінюється в $ 210,2 млрд (+ 27%). Сумарно вартість першої трійки становить 33% вартості всіх брендів рейтингу, яка виросла за рік на 15% і досягла $ 2,3 трлн.
 
В середньому вартість однієї торгової марки зі списку збільшилася на 10% - за підсумками минулого року середній зріст не перевищував 1,3%. За рахунок швидкого зростання бренд Tesla піднявся з 40-го на 14-е місце з вартістю $ 36,3 млрд. Також покращили своє становище розробник хмарних систем Salesforce - він перейшов з 58-го на 38-е місце (+ 37% до вартості, $ 14,8 млрд), PayPal - марка платіжної системи перемістилася з 60-го місця на 42-е (+ 36%, $ 14,3 млрд).
 
Низка інших технологічних брендів також показала зростання: Adobe збільшила вартість на 36%, Nintendo - на 26%, Zoom - на 24%, Instagram - на 23%, LinkedIn - на 22%, YouTube - на 21%, Samsung і Sony - на 20 %, Google і Netflix - на 19%.
 
Значного зростання також досягли Nike (+ 24%), Lego (+ 21%), Hermes і Prada (+ 20%). Найбільше падіння зафіксовано у бренду фотоапаратів і офісної техніки Canon (-14%), а також Zara і продуктової марки Kellogg's (-9% у кожного). Завдяки тому, що рейтинг поповнила торгова марка Sephora, її власник компанія LVMH Group стала володарем відразу п'яти брендів зі списку, включаючи Louis Vuitton, Dior, Tiffany і Hennessy.
 
До рейтингу потрапляють тільки бренди з глобальним охопленням, через що можуть відсіятися такі великі гравці, як Alibaba. По-перше, як мінімум 30% виручки має припадати на країни за межами країни походження торгової марки.
 
Другий критерій - «значна присутність бренду в Азії, Європі та Північній Америці, а також широке представництво на ринках, що розвиваються». Компанія, що володіє брендом, повинна розкривати свої фінансові результати, включаючи «очікуваний прибуток в довгостроковому періоді, що має забезпечувати дохід понад вартість капіталу самого бренду». Останнім критерієм є впізнаваність торгової марки в найбільших економіках світу. 
 
По материалам TradeMaster.ua