Роздрібна торгівля зросла на 13,1% у березні
../innovaeditor/assets/1867994-trade.jpg
Обсяг роздрібної торгівлі у березні 2021 року зріс до 13,1% (проти березня 2020-го) .
 
За підсумками І кварталу роздрібна торгівля зросла на 7,5%, порівняно з аналогічним періодом минулого року.
 
Позитивна динаміка галузі, в першу чергу, підтримувалася відновленням економічної активності у більшості сфер економіки в умовах дії адаптивного карантину, а також стимулюванням споживчого попиту з урахуванням збільшення соціальних стандартів.
 
Так, з 1 січня поточного року зросла мінімальна заробітна плата (з 5000 гривень на кінець 2020 року до 6000 гривень з січня 2021р.), з 1 березня було проведено перерахунок та індексацію пенсій для майже  10 млн громадян (зокрема, за віком, за вислугу років, з інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника). Окрім того, позитивний вплив на роздрібну торгівлю справила матеріальна підтримка бізнесу та населення з боку держави.
 
Зокрема,  під час зимового локдауну понад 470 тисяч ФОП та найманих працівників отримали допомогу. У регіональному розрізі у січні-березні 2021 року динаміка роздрібного сегменту внутрішнього ринку у всіх регіонах була позитивною, у тому числі у 12 областях показник перевищив значення по Україні в цілому.
 
Найбільше – на понад 10% - обсяг роздрібної торгівлі з початку року зріс у Київській, Чернівецькій, Чернігівській, Вінницькій, Тернопільській областях. 
 
По материалам TradeMaster.ua